Yorumlar

Mutlu Yorumlar

Bilinçli Farkındalık ( Mindfulness) Eğitimlerine Katılmış Bireylerin Mutlu Yorumları:


Benim için çok keyifli ve fark yaratan bir 8 hafta oldu. Aslında uzun zamandır bir şekilde psikoloji okuyordum ve kendimle ilgileniyordum belki hatırlarsınız size ön görüşmede bahsetmiştim,”anda kalmak” kavramı da yeni bir şey değildi belki ama, bu 8 hafta bunları bilmenin ötesinde yapmaya hissetmeye yaradı, tamamıyla pratik yaptığımdan belki de gerçekten ilk defa böylesine bir fark hissettim.Sanırım meditasyonun etkisi de çok, içimden bilmek iyi geldi.
Bu programda sanırım en çok “olanı olduğu gibi kabul etme” konusu beni rahatlattı, hep bir çaba halinde olmak, iyi olmak için bile çaba göstermek biraz yormuş beni.. Kendimle olan ilişkimde de daha farkında ve daha az yargılayıcı olduğumu hissediyorum. Kendime ve başkalarına şefkat konusu biraz daha yol almaya niyet ettiğim bir konu, mindfulness’la da ilk self-compassion konusunu araştırırken karşılaşmıştım zaten. Onun dışında da beden farkındalığım çok arttı, yemeklerden daha çok keyif alıyorum ve daha az yiyerek tatmin olabiliyorum, bir de ertelemeyi azalttı hayatımda..işleri kafamda büyütmeden yapma yaklaşımım arttı, bir de konsantrasyonum arttı..
Her şey için çok teşekkür ediyorum hocam, samimiyetiniz, esprili tarzınız, güzel gülüşünüzle sizin bireysel katkınız da programın kendisi kadar önemli bu 8 haftada..

PınarCEO & Founder - Okler